الجزائر: سفارت یک کشور بزرگ در تحریک اعتراضات در الجزائر دست دارد

به گزارش بیباپ، اداره امنیت پایتخت الجزائر از شناسایی و بازداشت اعضای یک گروه جنایتکار که با حمایت مالی سفارت یک کشور بزرگ در تحریک اعتراضات دست داشته است، خبر داد.

الجزائر: سفارت یک کشور بزرگ در تحریک اعتراضات در الجزائر دست دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اداره امنیت الجزائر گفت که یک گروه جنایتکار را که تحت پوشش انجمن فرهنگی فعالیت داشته، شناسایی و اعضای آن را بازداشت کرده است.

اداره امنیت الجزائر افزود که اعضای این گروه هشت نفر بوده و سن آن ها بین 26 تا 60 سال است که تحت پوشش انجمن فرهنگی فعالیت داشتند.

طبق گزارش شبکه المیادین، در بیانیه اداره امنیت پایتخت الجزائر آمده است که این انجمن فرهنگی از یکی از دفاتر نمایندگی دیپلماتیک وابسته به یک کشور بزرگ در الجزائر کمک های مالی جهت تهیه تجهیزات مدرن برای تولید فیلم های مستند و تهیه بنر، پلاکارد و اعلامیه با هدف تحریک مردم به اعتراضات، دریافت کرده است.

در این بیانیه آمده است که بر اساس تحقیقات بعمل آمده از یک موسسه مالی، منبع حمایت مالی خارجی از این انجمن را شناسایی شده و اعضای آن نیز به دریافت حمایت مالی خارجی تحت پوشش فعالیت های فرهنگی و تهیه تجهیزات مورد نیاز رسانه ها، دوربین دیجیتال، اسکنر و چاپگر اعتراف کرده اند.

در همین ارتباط روز دوشنبه (دیروز) سفارت ترکیه در الجزائر در واکنش به انتشار اخباری درباره دیدار مقامات ترکیه با تعدادی از رهبران جنبش معارض رشاد الجزائر در ترکیه، بیانیه ای صادر و این اخبار را تکذیب کرد.

در این بیانیه آمده است که هدف از انتشار این اخبار تضعیف روابط دو کشور است.(جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1906

به "الجزائر: سفارت یک کشور بزرگ در تحریک اعتراضات در الجزائر دست دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجزائر: سفارت یک کشور بزرگ در تحریک اعتراضات در الجزائر دست دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید