اقدامات آمازون برای محافظت از کارگران کافی نیست

به گزارش بیباپ به نقل از دیجیتال ترندز، گروهی از قانونگذاران آمریکایی به رهبری برنی سندرز و ایلهان عمر (سناتورهای آمریکایی) از شرکت آمازون خواسته اند تا برای محافظت از کارمندانش دربرابر ویروس کرونا فعالیت بیشتری انجام دهد.

اقدامات آمازون برای محافظت از کارگران کافی نیست

هفته گذشته برنی سندرز همراه سه سناتور دیگر در این خصوص نامه ای سرگشاده به جف بزوس مدیر ارشد اجرایی آمازون نوشت.

سناتورها به آمازون پیشنهاد کردند کارگران آمازون از مزایایی مانند دریافت دستمزد هنگام بیماری بهره مند شوند، شرکت هزینه آزمایش های ابتلای کارگران به ویروس کرونا را تقبل کند و همچنین برای افرادی که طی این دوره خطرناک مشغول به کار هستند، سختی کار در نظر گرفته گردد.

از آن موقع تا به امروز آمازون اعلام نموده دستمزدهای اضافه کاری خود را برای کارگران انبارها افزایش می دهد. همچنین بزوس در یک پست وبلاگی از کارگران تشکر کرد.

این شرکت اعلام نموده است کارگران مبتلا به ویروس کرونا دو هفته مرخصی استعلاجی دریافت می نمایند. اما کارگران دیگر نمی توانند از مرخصی استعلاجی استفاده نمایند و همین امر ریسک گسترش این ویروس میان کارگرانی که مجبور هستند هنگام بیماری در محل کار حاضر شوند را افزایش می دهد.

ساندرز و عمر در نامه سرگشاده دیگری به آمازون اعلام نموده اند اقدامات اخیر این شرکت کافی نیست. در نامه این 2 سناتور آمده است: شما در نامه اخیر خود به کارگران، به خطیر بودن شغلشان اشاره نموده اید. از کارگران خواسته اید تا از خود مراقبت نمایند. با این وجود به نقش حیاتی آمازون برای تامین سلامتی آنها اشاره ای ننموده اید.

در این نامه از آمازون خواسته شده است تا شیوه های به کار گرفته شده برای حفاظت از کارگران در برابر ویروس کرونا را به اشتراک بگذارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1006

به "اقدامات آمازون برای محافظت از کارگران کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات آمازون برای محافظت از کارگران کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید