اعتراضات کم سابقه در عمان علیه اخراج کارگران و وخامت شرایط مالی

به گزارش بیباپ، تجمعات پراکنده در عمان در اعتراض به اخراج کارگران و شرایط نابسامان مالی با اعزام نیروهای امنیتی همراه بود.

اعتراضات کم سابقه در عمان علیه اخراج کارگران و وخامت شرایط مالی

با تور ارزان عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از میدل ایست نیوز: تجمعات پراکنده در عمان در اعتراض به اخراج کارگران و شرایط نابسامان مالی با اعزام نیروهای امنیتی همراه بود و تظاهرات کنندگان طی این اعتراضات به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند که پلیس نیز با پرتاب گازاشک آور با آنان مقابله کرد.

بر اساس فیلم هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، ده ها تن از اهالی شهر صحار در خیابان تجمع نموده اند و در برابر آنها خودورهای پلیس ضدشورش به چشم می خورد.

طبق تصاویری منتشر شده نیز، نیروهای پلیس ضد شورش در برابر دفتر اداره کار در شهر صحار مستقر شده اند؛ شهر که در 200 کیلومتری شمال غربی مسقط، پایتخت عمان قرار گرفته است.

وزارت کار عمان با انتشار توئیتی وقوع این تظاهرات را تایید کرد و نوشت: ما از تجمع اعتراضی این افراد جویای کار که اخیرا مشاغل خود را از دست دادند، اطلاع داریم.

بعضی رسانه های عمانی اعلام نموده اند این افراد که پیشتر در بندر این شهر و کارخانه های فراوری آلمینیوم و فولاد کار می کردند، به دلیل شرایط نامناسب مالی از کار بی کار شده اند.

این اعتراضات، نخستین تظاهرات در دوره پادشاهی سلطان هیثم بن طارق به شمار می رود که در ژانویه سال 2020 میلادی پس از درگذشت سلطان قابوس بن سعید بر تخت سلطنت عمان نشست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1935

به "اعتراضات کم سابقه در عمان علیه اخراج کارگران و وخامت شرایط مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات کم سابقه در عمان علیه اخراج کارگران و وخامت شرایط مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید