استعفای قالیباف چه تاثیری بر بورس دارد؟

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جریان جلسه امروز استعفای خود را تسلیم وزیر اقتصاد کرد و این استعفا در حالیست که بازار سهام در چند هفته گذشته فرایند نزولی چشم گیری داشت و شاخص کل در جریان معاملات این هفته کف قبلی خود را از دست داد. از طرفی بسیاری از سهامداران نسبت به شرایط بورس گله مند ستند.

استعفای قالیباف چه تاثیری بر بورس دارد؟

ولید هلالات، کارشناس بازار سرمایه در تبادل نظر با خبرنگاران در رابطه با استعفای رئیس سازمان بورس گفت: تغییر رئیس سازمان بورس تاثیر مثبتی بر فرایند بازار سهام ندارد، زیرا ریزش شاخص بورس ربط زیادی به تصمیمات قالیباف ندارد. از طرفی تجمع مردم مقابل ساختمان تالار بورس ادامه دار شده و این تجمعات مسئولان را به فکر انداخته است.

این کارشناس در رابطه با مشکل اصلی بازار سهام گفت: مشکل بازار سهام رئیس سازمان بورس نیست و مشکل اصلی بازار سهام دخالت دولت و سیاست های بانک مرکزی است. بانک مرکزی باید در رابطه با کاهش سود بانکی در نیمه اول سال و افزایش سود بانکی در نیمه دوم سال شرح دهد و سوال اینجاست که آیا بانک مرکزی برای حمایت از فروش سهم های دولتی نرخ سود بانکی را در نیمه اول سال کاهش داده است؟

این کارشناس در رابطه با فرایند بازار سهام بعد از استعفای قالیباف گفت: فرایند بازار سهام به خروجی جلسه امروز با نمایندگان مجلس بستگی دارد و خبرها حاکی از این است که در جریان جلسه امروز قرار است تصمیمات مهمی برای بازار سهام گرفته گردد.

این کارشناس در رابطه با نوسان قیمت دلار گفت: ریزش قیمت دلار حدود 10 درصد بود و این موضوع در مقابل ریزش 40 درصدی بازار سرمایه عددی نیست و به نظر می رسد اصلاح است. از طرفی هنوز هیچ سیگنالی برای مذاکره دیده نمی گردد اما اگر بایدن بعد از روی کار آمدن روی خوش نشان ندهد و تحریم ها در میان مدت لغو نشوند جو منفی در جامعه شکل خواهد گرفت و بازارها اقتصادی دچار نوسان زیادی خواهند شد.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1742

به "استعفای قالیباف چه تاثیری بر بورس دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای قالیباف چه تاثیری بر بورس دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید