ارین اُ تول رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا، چه در سر دارد؟

به گزارش بیباپ، به گزارش سی تی وی نیوز، ارین اُ تول ، نماینده اونتاریو در مجلس، سکان راهنمایی حزب محافظه کار را در بهترین زمان ممکن به دست گرفت و امکان اینکه تا یک ماه دیگر تبدیل کاندیدای مطرح نخست وزیری کانادا گردد وجود دارد.

ارین اُ تول رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا، چه در سر دارد؟

بهترین تجربه سفر را با bestcanadatours.com تجربه کنید و با مجری مستقیم بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

اوتول در اولین سخنرانی خود به عنوان رهبر حزب از رای دهندگان غیر محافظه کار خواست تا فاصله اجتماعی خود را از هواداری حزبی حفظ نمایند و وعده های حزبش را در نظر بگیرند.

در این مقاله می خوانیم که انتظارات اعضای حزب و کانادایی ها از ارین اُ تول که جایگزین اندرو شی یر شده است چه خواهد بود و نگاهی به وعده های انتخاباتی او خواهیم انداخت.

مسئولیت پذیری از روز اول

ارین اُ تول بارها و بارها تاکید نموده است که جایگاهش به عنوان نماینده مجلس بهترین فرصت است برای ایجاد اهرم فشار بر لیبرال ها و بازخواست از روز اول.

روز دوشنبه، ارین اُ تول در سخنرانی پیروزی خود اقدام های آینده را برای ایجاد اپوزیسیون رسمی و تاثیر گذار برشمرد. منجمله تاکید بر اشتباهات و فساد در حزب لیبرال.

هنوز معین نیست که آیا ارین اُ تول آماده خواهد بود در رای اعتماد پاییزه دولت اقلیت جاستین ترودو را از کار برکنار کند، اما یکی از سرسخت ترین منتقدان دولت در قضیه جنجال بورسیه دانشجویی خیریه وی بوده است. اولین سخنرانی اوتول به عنوان رهبر حزب کنایه ای هم به مسئله فساد ترودو و وزیر سابق اقتصاد، بیل مورنو، داشت و اشاره نمود وقت آن رسیده از کمیسیون آنالیز فساد حمایت گردد.

انتظار می رود اُ تول نیمکت اول حزب خود را پیش از جلسه جدید مجلس که از 23 سپتامبر شروع می گردد تغییر دهد. معمول است رهبران جدید حزب ترکیب منتقدان خود، یا کابینه سایه را تغییر دهند تا از نمایندگانی که از آن ها حمایت نموده اند تشکر نمایند. از سوی دیگر، شاید این تغییر اشاره ای باشد به نمایندگانی که از او حمایت ننموده اند، زیرا اتحاد در درون حزب در ماه های پیش رو از اهمیت بالایی برخوردار است.

استقبال از پیشرفت و ترقی

اوتول ظاهرا برای اینکه چهره ای مشابه با همتایان خود نداشته باشد - در خصوص سیاست های ال جی بی تی کیو و سقط آزاد جنین - در سخنرانی خود اشاره نمود که در حزب محافظه کار، بدون در نظر دریافت نژاد، دین، یا گرایش جنسی، از همه کانادایی ها استقبال می گردد. سوال در پیش رو البته این است که ارین اُ تول به چه ترتیبی میخواهد این وعده خود را عملی کند.

ارین اُ تول در کمپین انتخاباتی خود تصویری باز و پذیرا از حزب محافظه کار به نمایش گذاشت و در نهایت آرای کانادیداهای سوم و چهارم محافظه کار - لسین لویز و درک سولان - را به دست آورد، در مقابل پیتر مک کی سعی می کرد با نظرات مترقی خود و نقد رویکرد حزب محافظه کار به مسائل اجتماعی باعث ایجاد دودستگی درون حزب گردد. مک کی رویکرد حزب محافظه کار به مسائل احتماعی را دلیل اصلی شکست حزب در انتخابات 2019 می داند.

اوتول وعده داد که در رژه افتخار شرکت خواهد نمود، در صورتی که کارمندان اورژانس (اورژانس، پلیس، و آتش نشانی) هم اجازه شرکت داشته باشند. همچنین بیان کرد که به حق انتخاب باور دارد، اما از حق وجدان کارمندان بخش بهداشت و سلامت دفاع می نماید.

رئیس بخش ملی ائتلاف کمپین زندگی (Campaign Life Coalition) می گوید برد اُ تول نشان می دهد که محافظه کاری اجتماعی هنوز هم بخش اصلی و بی جایگزین حزب محافظه کار را تشکیل می دهد. اما نماینده محافظه کار، میشل رمپل، می گوید که با رهبری اوتول اعماد زنان و جامعه ال جی بی تی کیو را به دست خواهیم آورد.

باید دید که آیا شاخه های مختلف در درون حزب و انجمن حزب چگونه در کنار یکدیگر فعالیت خواهند کرد، و اقدامات در برابر سلون (Sloan) - که بیاناتش باعث شده اعضای حزب خواستار حذف او از انجمن حزب شوند - چه خواهد بود.

تغییر یاری هزینه کویید 19

برد اوتول به عنوان رهبر حزب محافظه کار در حالی رخ داد که کانادا همچنان در حال مبارزه با همه گیری کووید 19 است، و اوتول از ابتدای امر اعلام نموده که این حزب موفقیت بهتری در اداره کشور خواهد داشت.

اوتول در سخنرانی روز دوشنبه گفت: به تازگی از موج اول بزرگترین بحران سلامت در تاریخ کانادا خارج شده ایم. رهبران دولت های استانی در سراسر کشور قدرت مدیریت و رهبری فوق العاده ای در این بحران از خود به نمایش گذاشته اند.

می توانیم کشور را با حمایت و تامین امنیت کانادایی ها در برابر تهدیدات کووید 19بازسازی کنیم. می توانیم کانادایی ها را به بازار کار برگردانیم … باید دولتی داشته باشیم که امنیت ما را حفظ کند و مطمئن باشیم که دوباره دچار غافلگیری و عدم آمادگی نشویم.

اوتول وعده داده است که اگر نخست وزیر گردد، مسیری برای از بین بردن کسری فدرال 343 میلیارد دلاری طی خواهد نمود و یاری هزینه های اضطراری را تعدیل خواهد نمود، منجمله یاری هزینه اضطراری کانادا (CERB). اوتول همچنین گفته است که چگونگی توسعه بیمه بی کاری را آنالیز نموده است، موردی که لیبرال ها در حال حاضر در دست آنالیز دارند.

با اینکه برنامه ای مخصوص به کووید 19 نیست، اما اوتول وعده داده است که دولتش یاری هزینه فرزندان را توسعه خواهد داد، به این ترتیب که اجازه می دهد یاری هزینه فرزند اول زودتر از برنامه فعلی دریافت گردد.

چراغ سبز به استان ها برای لغو مالیات کربن

موضع محافظه کاران درباره تغییرات اقلیمی در سال های گذشته همواره مرکز تمرکز بوده، و اوتول تاکید نموده که به استان ها و مناطق اجازه می دهد درباره مسئله انتشار گازهای گلخانه ای تصمیم بگیرند.

در برنامه انتخاباتی اوتول آمده: مالیات کربن برنامه زیست محیطی نیست، برنامه مالیاتی است. روینمودهای هوشمندانه تری وجود دارد، روینمودهایی که مشکل دنیای تغییرات اقلیمی را به رسمیت می شناسد، و به دنبال راه حلی دنیای است.

اوتول همچنین در برنامه انتخاباتی خود یک طرح کامل مخصوص آلبرتا دارد، که شامل تعهداتی است مبنی بر باز پس دریافت قوانین زیست محیطی ترودو.

با اشاره به چالش طرد غرب، ارین اُ تول قول داده تا آلبرتا و بخش انرژی این استان را محترم بشمارد و بدین ترتیب حمایت رهبر دولت استانی آلبرتا، جیسون کنی را در انتخابات رهبری حزب به دست آورد.

کنی پس از برد اُ تول در توئینی نوشت: ارین فردی برجسته است، میهن دوستی اصیل که به کانادایی قدرتمند می اندیشد. به قراردادی عادلانه برای غرب باور دارد و آینده ای روشن برای صنایع پایه.

می خواهد بودجه سی بی سی را لغو کند

اوتول همچنین وعده داده است که بخش هایی از بودجه شرکت تلویزیونی کانادا (سی بی سی) را لغو کند و به حد و حدود اولیه آن برساند.

در واقع، قول داده است تا بودجه یاری 600 میلیونی ترودو به رسانه ها را لغو کند، زیرا استقلال رسانه ها را از بین می برد.

برنامه ای که مورد نظر اوتول است همان قول سوبسید 600 میلیونی لیبرال ها است به خبرگزاری های منتخب که با هدف حمایت از بخش خبرنگاری کانادا ایجاد شده است.

از آنجایی که این بودجه برای حمایت از صنعت خبرگزاری کاغذی طراحی شده، سی تی وی نیوز و دیگر رسانه های مطرح در دایره واجدین شرایط قرار نمی گیرند. موضع اوتول در آخرین سخنرانی شی یر به عنوان رهبر محافظه کاران تکرار شد که محافظه کاران را نسبت به جبهه گیری رسانه های جریان اصلی هشدار می داد.

تغییر در سیاست های خارجی، دفاعی، قضایی

کمپین انتخاباتی اوتول همچنین وعده هایی مبنی بر تمرکز بر مجرمین در قالب برنامه اصلاح قانون جزایی داده است. این وعده ها بر بعضی از جرایم تمرکز دارند و همچنین قول داده شده تمامی تغییراتی که در زمان ترودو در قانون مبارزه با حمل سلاح ایجاد شده لغو شوند.

در سیاست خارجی، اوتول می خواهد در صد روز اول نخست وزیری عهدنامه ای بین کانادا-استرالیا-نیوزلند-انگلیس ایجاد کند، و همچنین موضع سختی در برابر چین گرفته است.

در برنامه سیاست خارجی اوتول نوشته شده: شایسته است کانادا و تمامی دنیا سیاست خارجی قدرتمندی را در پیش بگیرد که منعکس نماینده ارزش ها و منافع کانادا باشد - سیاستی که اتحاد با کشورهای همفکر را، در برابر تعهیدات از سوی چین، مستحکم کند.

در زمینه سیاست های دفاعی و نیروهای نظامی - دو پفراینده نزدیک به فرمانده سابق نیروی هوایی - اوتول می خواهد بودجه را افزایش دهد، فرایند خرید تجهیزات را سرعت بخشد، و منافع و یاری هزینه ثابت برای سربازان سابق ایجاد کند.

منبع: مداد
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1391

به "ارین اُ تول رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا، چه در سر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارین اُ تول رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا، چه در سر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید