ارتش الجزایر خطاب به ماکرون: به خاطر گذشته استعماری خود عذرخواهی کنید

به گزارش بیباپ، مجله ارتش الجزایر با حمله شدید به اظهارات رئیس جمهور فرانسه علیه تاریخ این کشور، تأکید کرد که وی در پی سرپوش گذاشتن بر شکست سیاسی خود در اداره فرانسه است.

ارتش الجزایر خطاب به ماکرون: به خاطر گذشته استعماری خود عذرخواهی کنید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مجله ارتش الجزایر امروز شنبه با انتشار یادداشتی به سیاست های استعمارگرانه فرانسه حمله و تأکید کرد که هیچ تفاوتی بین سیاستمداران فرانسوی وجود ندارد.

پایگاه خبری الجزایر الیوم ضمن نقل این یادداشت، گزارش داد، در فرانسه هیچ تفاوتی بین چپ و راست وجود ندارد؛ زیرا همه آنان ارتش و ملت الجزایر را دشمن سرسخت خود می دانند.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه اخیرا اظهاراتی علیه تاریخ الجزایر مطرح نموده بود. در یادداشت مجله مذکور آمده است که رئیس جمهور فرانسه به خاطر آموزش هایی که در مدارس فرانسوی دیده، تاریخ را نمی داند.

در این گزارش تأکید شد، اظهارات ماکرون درباره تاریخ الجزایر، کوششی برای سرپوش گذاشتن بر شکست سیاسی وی در اداره این کشور است.

در این مجله که بلندگوی رسمی ارتش الجزایر است، تأکید شد: به تمامی کسانی که دشمن الجزایر هستند، می گوییم اگر نمی توانید از گذشته استعماری خود در کشورمان نجات یابید، دوای این درد، عذرخواهی یا حداقل سکوت است.

در این گزارش آمده است، بعضی از استعمارگران تازه، مدعی هستند که پیش از اشغال فرانسه، ملت الجزایر وجود نداشته است تا از این طریق بتوانند احساسات تندرو ها را برانگیزند و جنایات شنیع استعمارگری خود را توجیه نمایند.

در این گزارش به صورت ضمنی از فرانسوی ها به عنوان دشمنان تاریخی و سنتی یاد شده است که قصد دارند به عزم مردم الجزایر خدشه یا در تمدن و مبارزات آنان تشکیک نمایند.

ارتش الجزایر خاطر نشان کرد، کوشش هایی وجود دارد تا رابطه بین ملت الجزایر و تاریخ آن را از بین ببرند، ولی تاریخ الجزایر و انقلاب نوامبر، برای همواره، خاری در گلویشان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2188

به "ارتش الجزایر خطاب به ماکرون: به خاطر گذشته استعماری خود عذرخواهی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش الجزایر خطاب به ماکرون: به خاطر گذشته استعماری خود عذرخواهی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید