آمادگی مدیریت و تجهیزات شهری در محله های مرکزی شهر تهران برای بارش های فصلی

به گزارش بیباپ، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 11 از آمادگی نیرو و تجهیزات این منطقه در مقابل بحران های احتمالی بارش های پاییزی در سطح محلات مرکزی پایتخت اطلاع داد.

آمادگی مدیریت و تجهیزات شهری در محله های مرکزی شهر تهران برای بارش های فصلی

به گزارش گروه اجتماعی بیباپ، روابط عمومی شهرداری منطقه 11، کورش خرد در مورد آمادگی مواجهه با بحران احتمالی سامانه های بارشی گفت: 35 نقطه درمحله های 17 گانه این منطقه تعیین شده تا عوامل و تجهیزات برای پیش گیری از بروز آبگرفتگی در این محل ها مستقر شوند.

وی اضافه نمود: 20 چتر برزنتی نیز برای بهره برداری شهروندان و کارگران خدمات شهری در معابر تعبیه شده است.

خرد ادامه داد: طرح ویژه لایروبی انهارو کانال ها برای انتقال مناسب آب های روان ناشی از بارش، برطرف نواقص چاه های جذبی و شفت ریزشی، تهیه تجهیزات زمستانه، برطرف نقص دریچه ها و تخلیه آن ها از جمله فعالیت هایی است که قبل از ورود سامانه های بارشی توسط خدمات شهری در محله های مرکزی پایتخت اجرا شده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 11 خاطر نشان کرد: تمامی تجهیزات و کارگران این معاونت برای مقابله با بحران های احتمالی آماده و حاضر در سطح منطقه هستند تا در صورت ایجاد مشکل ناشی از آبگرفتگی منازل شهروندان، معابر و آسیب به تاسیسات شهری، بتوانند در اسرع وقت به مسائل رسیدگی و نواقص را مرتفع سازند.

او از تهیه بیش از 2 هزار کیسه شن برای راهنمایی آب های انحرافی ناشی از بارش های پاییزی اطلاع داد و گفت: برای پیش گیری از طغیان آب در جوی و کانال ها و انحراف آن به سمت تاسیسات شهری و کوچه های بن بست، بیش از 2 هزار کیسه شن تهیه شده است و این کیسه ها طبق برنامه ریزی در محل های تعیین مستقر خواهد شد.

خرد در انتهاعنوان کرد: شهرداری منطقه 11 برای مقابله با بحران های ناشی از بارش های شدید فصلی آمادگی کامل دارد و در صورت لزوم و مشاهده نواقص شهروندان می توانند با سامانه 137 تماس گرفته تا در اسرع وقت نیرو های خدمات شهری مستقر در محل حاضر و مسائل را مرتفع کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 590

به "آمادگی مدیریت و تجهیزات شهری در محله های مرکزی شهر تهران برای بارش های فصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مدیریت و تجهیزات شهری در محله های مرکزی شهر تهران برای بارش های فصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید