شروع عملیات مغزه گیری در محدوده های معدنی قم

به گزارش بیباپ، استاندار قم گفت: در جهت شناسایی مناطق دارای ذخایر معدنی فراوان، عملیات مغزه گیری در محدوده های معدنی قم شروع می گردد.

شروع عملیات مغزه گیری در محدوده های معدنی قم

به گزارش بیباپ، سید مهدی صادقی در حاشیه چهارمین شورای معادن استان قم در جمع بیباپ در تالار امام جواد(ع) عنوان نمود: همگرایی میان منابع طبیعی، محیط زیست و صنعت و معدن و تجارت می تواند در شناسایی ظرفیت های معدنی قم موثر باشد و فرآیند فعالیت های معدنی در قم را تسهیل کند.

استاندار قم اضافه نمود: با شناسایی معادن می توان با کمترین لطمه به سرزمین طبیعی استان و محیط زیست به برداشت ذخایر پرداخت؛ در این ارتباط کارگروهی تحت عنوان کارگروه تعادل معدنی شکل گرفته است که مباحث نیازمند به کار کارشناسی را ارزیابی می نماید.

وی توضیح داد: همچنین هماهنگی های لازم در جهت برداشت ذخایر طبق قانون در حال پیگیری است، امروز نیز در جلسه شورای معدن مصوب شد تا طبق نظر شورای ژئوفیزیک، مغزه گیری شروع گردد.

صادقی بیان نمود: در جهت شناسایی مناطق دارای ذخایر معدنی فراوان، عملیات مغزه گیری در محدوده های معدنی قم شروع می گردد. استاندار قم اظهار کرد: امید است با شروع عملیات، از فردا شاهد فعالیت های بیشتری در استفاده از ظرفیت های استان باشیم. وی گفت: آزادسازی محدوده های معدنی، قدمی مثبت در جذب سرمایه گذاران است و حمایت ها و همکاری برای بهره برداری از معادن می تواند اثر گذار باشد؛ سرمایه گذار باید نسبت به سرمایه گذاری اعتماد کند که در این باره اقداماتی در حال پیگیری است.

قم ظرفیت توسعه صنایع معدنی را دارد

استاندار قم در چهارمین جلسه شورای معادن قم که با حضور رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و معاون وزیر صنایع و معادن در تالار امام جواد (ع) استانداری قم برگزار گردید، نیز گفت: استان قم ظرفیت توسعه صنایع معدنی و اکتشاف و استخراج ذخایر معادن را دارد.

صادقی عنوان نمود: مسئله استخراج و اکتشاف از صنایع معدنی باید تا قبل از رسیدن به مناطق ممنوعه و بلوکه گردیده تداوم یابد.

استاندار قم اضافه نمود: تعامل منابع طبیعی و شورای معادن می تواند موجب بهره گیری از ظرفیت های معدنی در استان و سرمایه گذاری در این بخش گردد. همچنین باید کار حفاری عمیق مربوط به ژئوفیزیک هوایی با همکاری منابع طبیعی و شورای معادن پیگیری گردد.

صادقی اظهار کرد: اکتشاف های تکمیلی معدن طلا در استان قم امری ضروری و زودبازده است و باید در دستور کار قرار گیرد. استان قم ظرفیت توسعه صنایع معدنی و اکتشاف و استخراج ذخایر معادن را دارد و در این خصوص می توان از ظرفیت بخش خصوصی بهره برد.

استاندار قم گفت: یکی از ابلاغیه های مهم دولت جبران خسارت فعالیت های معدنی است، در این ارتباط باید از سرمایه گذاران در حوزه معدن تعهدنامه اخذ گردد.

وی گفت: کارگروه تعامل معدنی جهت تسهیل و هماهنگی بین دستگاه های مختلف در راستای توسعه و گسترش فعالیت های معدنی استان تشکیل گردیده است.

صادقی بیان نمود: مسئولان استان باید اطمینان لازم جهت سرمایه گذاری در بخش معدن را در سرمایه گذاران تقویت نمایند و از طریق مبادی قانونی موانع را بردارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 47

به "شروع عملیات مغزه گیری در محدوده های معدنی قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات مغزه گیری در محدوده های معدنی قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید