آخرین وضعیت استخدام شدگان قوه قضاییه از زبان وزیر دادگستری

به گزارش بیباپ، وزیر دادگستری گفت: هفته آینده جلسه هماهنگی بین دولت و قوه قضاییه برای حل مسائل قبول شدگان در آزمون استخدامی برگزار می شود.

آخرین وضعیت استخدام شدگان قوه قضاییه از زبان وزیر دادگستری

علیرضا آوایی وزیر دادگستری در گفت وگو با خبرنگار حوزه ، در رابطه با پیگیری وضعیت استخدامی قبول شدگان در آزمون قوه قضاییه در دولت اظهار کرد: واقعیت این است که در این رابطه هم دولت و هم قوه قضاییه حرف هایی برای گفتن دارند.

وی افزود: دولت اعتقاد دارد که کاش هماهنگی های قانونی استخدامی این افراد قبل از برگزاری آزمون انجام بیشتر انجام می شد.

وزیر دادگستری گفت: اگر هماهنگی ها بهتر و بیشتر انجام می شد، ممکن بود کار خیلی زودتر به انتها می رسید.

آوایی شرح داد: از سوی دیگر قوه قضاییه با کمبود نیرو روبرو است و نیاز مبرم به استخدام همکاران اداری دارد.

وی ادامه داد: حتما باید در تعداد استخدامی ها متناسب با وسع و امکانات موجود دولت هماهنگی صورت گیرد، گرچه ممکن است نیاز قوه قضاییه به استخدام نیرو های جدید خیلی بیشتر از امکاناتی باشد که برای دولت مقدور است.

وزیر دادگستری گفت: بنده در این خصوص پیگیری و مکاتباتی با رئیس جمهور و با انصاری معاون رییس جمهور چندین جلسه مذاکره داشتم.

آوایی ادامه داد: قرار بود هفته قبل تعدادی از مسئولان قوه قضاییه در وزارت دادگستری حضور پیدا کنند و جلسه هماهنگی در این خصوص برگزار شود که برای معاون رییس جمهور ماموریتی کاری پیش آمد و این جلسه منتفی شد، انشاالله اول هفته آینده این جلسه هماهنگی با حضور کنندگانی از دولت و قوه قضاییه برگزار می کنیم و امیدوارم در این جلسه بتوانیم موانع موجود را برطرف و این مشکل را تا حدود حل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که اختلاف دولت و قوه قضاییه بر سر تعداد استخدامی و یا بودجه در نظر گرفته شده برای قبول شدگان است، گفت: در خصوص هر دو مورد بین دولت و قوه قضاییه مورد اختلاف است.

وزیر دادگستری افزود: دولت عددی را استخدامی نیرو های جدید مطرح کرده است که ممکن است دولت به دلیل محدودیت هایی که دارد نتواند این تعداد را استخدام کند، موضوع بعدی در خصوص بودجه مورد نیاز است که باید با سازمان مدیریت هماهنگی لازم صورت گیرد.

آوایی خاطرنشان کرد: از ابتدا ناهماهنگی هایی وجود داشت که امیدوارم هفته آینده بتوانیم این ناهماهنگی ها را به هماهنگی تبدیل کنیم تا مسئله ای افرادی که در این آزمون قبول شده اند تا حدودی حل شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 240

به "آخرین وضعیت استخدام شدگان قوه قضاییه از زبان وزیر دادگستری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت استخدام شدگان قوه قضاییه از زبان وزیر دادگستری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید